Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (04.02.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela zwykła (04 lutego 2018 r.)

Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do świątyni.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II  – św. Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II – św. Paweł Miki i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II – św. Scholastyka, rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Młodzież z klasy 2 c i 3 c gimnazjum zapraszamy do salki przy plebanii w środę, 7 lutego br. o godz. 19.00 na katechezę przed bierzmowaniem. W następną środę zapraszamy młodzież z klasy 2 b.

W niedzielę, 18 lutego br. o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

Na pomoc siostrom zakonnym została złożona ofiara. Bóg zapłać.

Stan konta do obsługi spłaty kredytu na koniec stycznia 2018 r. wynosi. Rata kredytu z odsetkami za styczeń 2018 r. wyniosła 1.278,87 zł.

Fundacja im. Księdza Jordana, wspierająca kształcenie kleryków w Seminarium Salwatorianów w Bagnie zwraca się z prośbą Parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz fundacji. W zakrystii są dostępne formularze PIT-u dla emerytów, aby mogli również przekazać swój procent podatku. Szczegóły podane są w gablocie parafialnej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Malinowej nr 08 i 11 oraz ul. Ogrodowej nr 01 i 05 (w sumie 14 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Leszek Pola. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)