Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (21.01.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela zwykła (21 stycznia 2018 r.)

Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • 25 I – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Kolęda dodatkowa odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia br. od godz. 14.00. Można ją zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku przez pół godziny po zakończonej Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki ofiar pieniężnych na pomoc siostrom zakonnym, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Czereśniowej nr 13, 17, 19 i 20 oraz Ośrodka Caritas nr 23/1, 23/2 i 23/6 (w sumie 12 osób dorosłych).

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Teresa Świerczyńska. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
W środę Msza św. o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)