Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie, I Niedziela Adwentu (03.12.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie, I Niedziela Adwentu (03 grudnia 2017 r.)

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem Chrztu. W pierwszym roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

Udział we Mszach Św. roratnich ku czci Maryi Niepokalanej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci przynoszą lampiony i uczestniczą w procesji.

W poniedziałek, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Św. o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w Strzelcach o godz. 16.00. W Dobroszycach od godz. 12.00 do 13.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, jako odpowiedź na prośbę Matki Bożej. Natomiast na Mszy św. o godz. 17.00 zgromadzi się Rycerstwo Niepokalanej i złoży Matce Bożej hołd z białych róż. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy wszystkich do licznego udziału we Mszy Św.

W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki, kalendarze na 2018 r. i świece Caritas.

Stan konta do obsługi spłaty kredytu na koniec listopada br. wynosi zł. Rata kredytu z odsetkami za listopad wyniosła 1.279,66 zł.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartu przez pół godziny po zakończonej Mszy św. wieczornej.

W niedzielę, 17 XII br. rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wrocławskiej nr 15, 17, 20, 22 i 23 (w sumie 12 osób dorosłych). Parafianom serdecznie dziękuję za przygotowanie wieńców adwentowych do kościoła w Dobroszycach i w Strzelcach. Przypominam, że w Adwencie nie stroimy ołtarzy kwiatami.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w środę i w piątek o godz. 16.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)