Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (24.12.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu
(24 grudnia 2017 r.)

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. W tym roku wyjątkowo IV niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

Na Pasterkę zapraszamy o godz. 22.00 do Strzelec lub o 24.00 do Dobroszyc.

Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, nie ma Mszu św. o godz. 18.00, a we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Św.

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny.

Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 XII – św. Szczepan, diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od środy do piątku przez pół godziny po zakończonej Mszy św. wieczornej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wesołej nr 04 a, 05 i 06 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Zofia Lazarowicz i śp. Wiesława Binkowska. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św.: w poniedziałek i w/e wtorek o 10.30, w środę o 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)