Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (17.12.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Adwentu (17 grudnia 2017 r.)

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Trzeci tydzień to czas modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin.

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Paweł Doliński SDS. Przypominam, że w poniedziałek i we wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawiane o godz. 9.00, 16.00 – roratnia dla dzieci i młodzieży oraz o 19.00, w Strzelcach o 17.00. Spowiedź św. będzie sprawowana we wtorek w godzinach podanych na planie. W poniedziałek i we wtorek ofiary składane na tacę są przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W pozostałe dni Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 17.00.

Za tydzień, w IV niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i w Strzelcach o 10.30.

W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych pokarmów.

Na Mszę Św.  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 22.00 do Strzelec lub o 24.00 do Dobroszyc.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W przyszłą niedzielę, 24 grudnia br. zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 11.30 jako dziękczynnej za szczęśliwe zakończenie remontu dachu kościoła w Dobroszycach. Eucharystii sprawowanej w intencji wszystkich ofiarodawców remontu będzie przewodniczył bp Jacek Kiciński z Wrocławia.

Świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w godzinach porannych: w środę – ks. M. Borowski, w czwartek – ks. M. Figarski i w sobotę – ks. K. Piórkowski.

W piątek, 22 XII br. po Mszy św. roratniej ok. 17.45 zapraszamy do kościoła w Dobroszycach na uroczystość przekazania przez harcerzy z Hufca ZHP Oleśnica Betlejemskiego Światła Pokoju. Proszę zabrać ze sobą swoje lampiony.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od środy do piątku przez pół godziny po zakończonej Mszy św. wieczornej.

W ostatnią niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie została złożona ofiara. Bóg zapłać.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wrocławskiej nr 36 i 38 oraz z ul. Wesołej nr 01/1, 01/2, 01/5, 03 i 04 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Aniela Stefańczyk. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św.: w poniedziałek i we wtorek o 17.00, w środę o 16.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)