Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (10.12.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Adwentu (10 grudnia 2017 r.)

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Przypominamy, że adwentowa Msza Św. roratna rozpoczyna się w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

Dzisiejsza składka do puszki na stoliku pod chórem przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża, hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W IV niedzielę Adwentu, 24 grudnia br. zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 11.30 jako dziękczynnej za szczęśliwe zakończenie remontu dachu kościoła w Dobroszycach. Eucharystii sprawowanej w intencji wszystkich ofiarodawców remontu będzie przewodniczył bp Jacek Kiciński z Wrocławia.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki, kalendarze na 2018 r. i świece Caritas.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończonej Mszy św. wieczornej.

W niedzielę, 17 XII br. rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Paweł Doliński SDS. Plan rekolekcji jest dostępny w gablocie parafialnej i na stronie internetowej www.dobroszyce.sds.pl

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wrocławskiej nr 24, 25, 26 i 28 (w sumie 10 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Teresa Nieznanowska, śp. Maria Paizler, śp. Janina Stankiewicz i śp. Czesław Sobczyk. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 16.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)