Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (26.11.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIV Niedziela zwykła – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
(26 listopada 2017 r.)

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie możliwość w piątek od godz. 17.30. W sobotę w godzinach porannych z sakramentami świętymi kapłani odwiedzą chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej.

W przyszłą niedzielę: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W niedzielę, 26 XI br. po Mszy św. o godz. 11.30 przed kościołem w Dobroszycach strażacy z OSP Dobroszyce zaprezentują nowy wóz strażacki wraz z wyposażeniem. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej prezentacji.

W środę, 29 XI br. o godz. 19.00 w salce przy plebanii katecheza dla młodzieży z klas 3 a i 3 c, która przygotowuje się do bierzmowania.

W imieniu własnym i Parafian, bardzo dziękuję władzom samorządowym Gminy Dobroszyce z wójtem Gminy P. A. Cioskiem za oświetlenie zewnętrzne frontu budynku kościoła parafialnego w Dobroszycach.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wrocławskiej nr 08/1, 10, 11 i 12 (w sumie 10 osób dorosłych). Przypominam, że w Adwencie dla podkreślenia obecności wieńca adwentowego nie stroimy ołtarzy kwiatami.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w środę i w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)