Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (19.11.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII Niedziela zwykła
(19 listopada 2017 r.)

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie NMP.

Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 17.30 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
  • 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W poniedziałek, 20 XI br. o godz. 18.00 zapraszamy na premierę spektaklu „Śladami Bosej Księżnej”, który odbędzie się w sali widowiskowej GCK im. Anny Sojko w Dobroszycach. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W środę, 22 XI br. o godz. 19.00 w salce przy plebanii katecheza dla młodzieży z klas 2 a, która przygotowuje się do bierzmowania.

W ubiegły wtorek i w środę na cmentarzu parafialnym została przeprowadzona wycinka drzew. Serdecznie dziękuję za wykonaną pracę następującym Parafianom (w kolejności alfabetycznej): Stanisław Bartoś, Adam Dudek, Kazimierz Dziedzic, Ryszard Głowacki, Jan Graja, Józef Hołubko, Grzegorz Mierzwa, Tadeusz Mierzwa, Henryk Modrzyński oraz Andrzej Trojanowski. Bóg zapłać za udzieloną pomoc.

Na Pomoc Kościołowi w Potrzebie została złożona ofiara 935,59 zł. Bóg zapłać.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wrocławskiej nr 01, 02, 04 i 06 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Sławomir Czerwiec. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)