Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (12.11.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII Niedziela zwykła (12 listopada 2017 r.)

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Na stoliku pod chórem można złożyć na ten cel ofiarę pieniężną do puszki.

Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele różaniec z wypominki jest odprawiany codziennie o godz. 17.30.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem zakonnicą;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W środę, 15 XI br. o godz. 19.00 w salce przy plebanii katecheza dla młodzieży z klas 2 b, która przygotowuje się do bierzmowania.

Również w środę o godz. 18.00 w salce przy plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

We wtorek i w środę na cmentarzu parafialnym (od strony stawu) dla podniesienia bezpieczeństwa terenu zostanie przeprowadzona wycinka 6 drzew.

W przyszłą niedzielę, 19 XI br. o godz. 11.30 zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta ks. Janusza Kaliciaka SDS.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Bartkowa nr 14, 14 a, 16 b, 19 a, 19 b, 21 i 26 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Oskar Mularczyk. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)