Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (05.11.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI Niedziela zwykła (05 listopada 2017 r.)

Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pamiętajmy, że każdą Mszę Św. sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych w naszym kościele na wypominkach.

W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Chcemy w tym momencie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.

W imieniu Wójta Gminy Dobroszyce, P. Artura Cioska zapraszamy na obchody święta Niepodległości, 11 XI br. o godz. 16.00 do sali widowiskowej GCK w Dobroszycach na inscenizację słowno – muzyczną „Jest taki kraj…”, a o godz. 18.00 do kościoła parafialnego na Mszę św. w int. Ojczyzny i mieszkańców Gminy Dobroszyce.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych do puszki.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża;
  • 11 XI – św. Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

We wtorek, 07 XI br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W środę, 08 XI br. o godz. 19.00 w salce przy plebanii katecheza dla młodzieży z klas 2 c i 3 c, która przygotowuje się do bierzmowania.

Stan konta do obsługi spłaty kredytu na koniec października br. wynosi zł. Rata kredytu z odsetkami za październik wyniosła 1.279,66 zł. W poprzednim miesiącu został również opłacony informator turystyczny za kwotę 11.230,70 zł.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Bartkowa nr 10, 10 a, 11, 11 a, 13 i 13 a (w sumie 10 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)