Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (29.10.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX Niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła
(29 października 2017 r.)

Dzisiejsza niedziela października w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym Trójedynego Boga.

W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.00, w Strzelcach o godz. 10.30, na cmetarzu parafialnym o godz. 12.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00, natomiast zapraszamy do kościoła parafialnego na różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, w Strzelcach o godz. 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.30.

W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych, w niedzielę: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup, teolog i wielki reformator Kościoła.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W zakrystii do nabycia są kartki na wypominki za zmarłych.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Bartkowa nr 09, 09 a, 09 b i 09 c (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Aniela Żminkowska. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św. w środę o godz. 10.30, w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)