Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (22.10.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX Niedziela zwykła
(22 października 2017 r.)

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także przez nabycie kalendarza misyjnego za 7 zł.

Codziennie zapraszam do modlitwy różańcowej w naszym kościele o godz. 17.30.

W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, których data poświęcenia nie jest znana.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest zaproszona na spotkanie do salki przy plebanii na godz. 19.00 w najbliższą środę, 25 października br. grupa IV, czyli kl. 3 a i 3 b.

Rycerstwo Niepokalanej 26.10.br. organizuje wyjazd do kina na film pt. „Dwie korony” o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Wyjazd z przystanku autobusowego o godz. 16.10. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy przyjmują: P. Bogumiła Drózd i P. Iwona Pawlak.

W zakrystii do nabycia są kartki na wypominki za zmarłych.

Przypominam, że na terenie cmentarza parafialnego w Dobroszycach obowiązuje „Regulamin cmentarza”.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowane kwiaty. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Bartkowa nr 03 i 08 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)