Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (15.10.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela – odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej, patronki parafii
(15 października 2017 r.)

W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Starając się wspierać dzieła misyjne Kościoła, będzie można w zakrytrii na ten cel nabyć kalendarze misyjne w cenie 7 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 16 X – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców;
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty; w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła;
  • 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest zaproszona na spotkanie do salki przy plebanii na godz. 19.00 w najbliższą środę, 18 października br. grupa III, czyli kl. 2 a. W następną środę, 25 października br. odbędzie się spotkanie grupy IV – uczniowie kl. 3a i 3b.

Na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XVII Dnia Papieskiego została złożona ofiara 869,45 zł. Bóg zapłać.

Przypominam, że na terenie cmentarza parafialnego w Dobroszycach obowiązuje „Regulamin cmentarza”.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Bartkowa nr 01, 01 a, 02 i 05 (w sumie 10 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)