Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (08.10.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII Niedziela zwykła (08 października 2017 r.)

Przez cały październik, rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach w dniu ich święta.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski;
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest zaproszona na spotkanie do salki przy plebanii na godz. 19.00 w najbliższą środę, 11 października br. grupa II, czyli kl. 2 b. W następną środę, 18 października br. odbędzie się spotkanie grupy III – uczniowie kl. 2 a.

Na stoliku pod chórem można złożyć ofiarę pieniężną do puszki na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w XVII Dnia Papieskiego.

750. rocznica kanonizacji Św. Jadwigi Śląskiej, to dla naszej parafii czas szczególny. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Dobroszycach podjęli się realizacji projektu: Św. Jadwiga – patronka na czasy współczesne, w ramach którego w naszym kościele13 października br., w piątek o godz. 16.00odbędzie się koncert, w którym wystąpią uczniowie ze szkolnego Koła Biblijnego, Zespół Muzyki Dawnej „Carmen Alacre”, Zespół wokalny „Cantores Julii Ducis”. Uczniów przygotowały Panie: Daria Łokuciejewska i Małgorzata Szymańska. Koncert uświetni swoim występem nasz organista, znakomity śpiewak operowy P. Marek Paśko. Serdecznie zapraszamy!

Również w piątek, 13 października br. zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim na Mszy św. o godz. 18.00 w ramach zakończenia nowenny fatimskiej. Strażaków z OSP Dobroszyce prosimy o niesienie w procesji figury MB Fatimskiej, zaś Żywy Różaniec z Dobroszyc o jej przystrojenie kwiatami i odmówienie różańca. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30, tylko zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.

GCK w Dobroszycach zaprasza na film „Chata”. Seans odbędzie się w najbliższy piątek – 13 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Wyjazd autokaru do Wrocławia na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy 14 października br. nastąpi z parkingu przy kościele w Dobroszycach o godz. 5.00.

W niedzielę, 15 października br. odbędzie się odpust ku czci św. Jadwigi i zakończenie roku jubileuszowego. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00, na której zostanie poświęcony sztandar Rycerstwa Niepokalanej.

Stan konta parafialnego do obsługi spłaty kredytu na remont dachu kościoła w Dobroszycach na koniec września br. wynosi zł. Rata kredytu z odsetkami za wrzesień wyniosła 1.279,66 zł.

Od jutra na terenie cmentarza parafialnego w Dobroszycach obowiązuje „Regulamin cmentarza”. Jego treść jest dostępna na tablicy przy wejściu na cmentarz.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Kolonii Strzelce nr 79 d oraz ze Strzelec nr 04 a (P. Łuczak) i 06 (w sumie 10 osób dorosłych).

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Łukasz Gałkowski i śp. Sławomir Dudek. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)