Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (01.10.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela zwykła (01 października 2017 r.)

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Św. i w codziennym październikowym nabożeństwie w kościele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17.30.

W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, przed wieczorną Mszą Św. serdecznie zapraszamy na nabożeństwo z różańcem czcicieli Matki Bożej.

W tym dniu proponujemy udział w ogólnopolskiej modlitwie różańcowej pt. „Różaniec do granic”, którą poprowadzą osoby zebrane wzdłuż granicy naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Szczegóły podane są na ulotkach na stoliku pod chórem.

Również w sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 X – św. Aniołów Stróżów;
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest zaproszona na spotkanie do salki przy plebanii na godz. 19.00 w najbliższą środę, 04 października br. grupa I, czyli kl. 2 c i kl. 3 c. W następną środę, 11 października br. odbędzie się spotkanie grupy II – uczniowie kl. 2 b.

08 października br., w niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pt. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Wzorem poprzednich lat odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych do puszki na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę, 14 października br. Koszt wyjazdu dla dorosłych to 15 zł.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Ikona z wizerunkiem św. Jadwigi Śląskiej”. Szczegóły w gablocie parafialnej.

W niedzielę, 15 października br. odbędzie się odpust ku czci św. Jadwigi i zakończenie roku jubileuszowego. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00, na której zostanie poświęcony sztandar Rycerstwa Niepokalanej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Kolonii Strzelce nr 69 b, 65, 66 i 129 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św. w środę i w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)