Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (24.10.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła
(24 września 2017 r.)

Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej.

W piątek, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy sprawować o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę również: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, bernardyn;
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
  • 28 IX – św. Wacław, książę czeski, patron Czech;
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, tłumacz Pisma Św.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

1 października br., w niedzielę o godz. 15.00 w salce przy plebanii spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę, 14 października br.

GCK im. Anny Sojko w Dobroszycach i parafia św. Jadwigi zapraszają do udziału w konkursie plastycznym pt. „Ikona z wizerunkiem św. Jadwigi Śląskiej”. Termin oddawania prac do 9 października br. w siedzibie GCK. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 października br. w kościele w Dobroszycach po Mszy św. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Kolonii Strzelce nr 72, 75, 75 c, 96 i 104 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)