Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (10.09.2017)

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła
(10 września 2017 r.)

W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

W przyszłą niedzielę, 17 września, rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich;
  • 15 IX – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach.

Zachęcamy do nabycia za 5 zł magazynu katolickiego „Salwator”.

We wtorek, 12 września br. o godz. 18.00 w salce przy plebanii posiedzenie Rady Parafialnej w nowej kadencji.

W środę, 13 września br. zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim na Mszy św. o godz. 18.00 w ramach nowenny fatimskiej. Mieszkańców Nowosiedlic prosimy o niesienie w procesji figury MB Fatimskiej, zaś Róże Różańcową Rodziców o jej przystrojenie kwiatami i odmówienie różańca.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek i w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

Zapisy kandydatów do bierzmowania będą przyjmowane w kancelarii w poniedziałek, 11 września br. w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 17 września br. o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Nowożeńcom również dziękujemy za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Kolonii Strzelce nr 73 a, 73 b, 77, 77 b i 91 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Roman Walasek. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)