Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (03.09.2017 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXII Niedziela zwykła
(03 września 2017 r.)

W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w naszym kościele w poniedziałek, 04 września br. o godz. 16.00!, podczas której wszystkie dzieci otrzymają błogosławieństwo Boże na nowy rok szkolny i zostaną poświęcone przybory szkolne.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Św. o godz. 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zaprasza wszystkich Parafian do podjęcia modlitwy w intencji dzieci poczętych, zagrożonych aborcją. Dzieło Duchowej Adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty, zadośćuczynienia za grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce. Jest również jedną z form wypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Każdy z nas może uratować jedno życie, jeśli w domowym zaciszu przez 9 miesięcy odmówi codziennie jedną tajemnicę Różańca Świętego wraz z krótką modlitwą. Na stoliku pod chórem są położone deklaracje podjęcia zobowiązania codziennej modlitwy, jak również informacje w postaci ulotek na temat: czym jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Uroczyste rozpoczęcie czuwania modlitewnego odbędzie się w piątek, 08 września br. na Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek i w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

W gablocie parafianej i na odnowionej stronie internetowej parafii dobroszyce.sds.pl/kancelaria/bierzmowanie są podane informacje nt. rozpoczęcia przygotowań do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą przyjmowane w kancelarii: 07 i 11 września br. w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne planowane jest na niedzielę, 17 września br. o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

Stan konta parafialnego do obsługi spłaty kredytu na remont dachu kościoła w Dobroszycach na koniec sierpnia br. wynosi zł. Rata kredytu z odsetkami za sierpień wyniosła 1.279,66 zł.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Nowożeńcom dziękujemy za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Kolonii Strzelce nr 80, 81, 81 a i 85 (w sumie 14 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)