Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (27.08.2017 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXI Niedziela zwykła
(27 sierpnia 2017 r.)

Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Mszy św., która stanowi osobiste spotkanie z Panem Bogiem. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w naszym kościele w poniedziałek, 4 września br. o godz. 16.00!, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary oraz budowania przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość w piątek od godz. 17.30. W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych.

Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła;
  • 29 VIII – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
  • 01 IX – bł. Bronisława, dziewica, norbertanka.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku przez pół godziny po Mszy św. o godz. 18.00.

W gablocie parafianej i na odnowionej stronie internetowej parafii http://dobroszyce.sds.pl/kancelaria/bierzmowanie są podane informacje nt. rozpoczęcia przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Na pomoc poszkodowanym w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę została złożona ofiara 1.362,16 zł. Bóg zapłać.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Gminnemu Centrum Kultury w Dobroszycach i nowożeńcom dziękujemy za udekorowanie kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Różanej nr 27, 29, 31 i Kolonii Strzelce nr 78 i 79 a (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w środę i w czwartek o 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)