Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (20 sierpnia 2017 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie, XX Niedziela zwykła
(20 sierpnia 2017 r.)

W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Podczas dziękczynienia za zbiory, które zostało zaplanowane na sobotę, 26 sierpnia br. o godz. 13.30 w kościele parafialnym, będziemy prosić Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.;
  • 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po Mszy św. o godz. 18.00.

Na stoliku pod chórem można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc poszkodowanym w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu. Decyzją arcybiskupa Józefa Kupnego, organizatorem zbiórki jest Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Cały list jest udostępniony w gablocie parafialnej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Różanej nr 20, 21, 23 i 25 (w sumie 14 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Benedykt Jerzyk i śp. Monika Sitek. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)