Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (30 lipca 2017 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła
(30 lipca 2017 r.)

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych przez ks. Kazimierza Piórkowskiego SDS.

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia: święto Przemienienia Pańskiego, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 11.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach.

W sobotę, 5 sierpnia br. zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszosobotnim po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach nowenny fatimskiej.

Również z soboty na niedzielę gościć będzimy w naszej parafii pielgrzymów z Głogowa, udających się na Jasną Górę. O 20.00 Apel w kościele.

W niedzielę, 06.08.br. o godz. 15.00 salce przy plebanii spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku przez pół godziny po Mszy św. o godz. 18.00.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Nowożeńcom dziękujemy za ofiarowane kwiaty do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Różanej nr 01, 02, 03 i 04 (w sumie 14 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w środę i w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)