Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (23 lipca 2017 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie, XVI Niedziela zwykła
(23 lipca 2017 r.)

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć Bożego błogosławieństwa.

W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

Pod datą 25 lipca czcimy również św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • 24 VII – św. Kinga, córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich;
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po Mszy św. o godz. 18.00.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Lawendowej nr 04, 08, 10 i 12 oraz z ul. Liliowej nr 02 i 09 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Władysława Leśniewska. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie:
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)